В Україні домінує тенденція до скорочення  середнього класу!

Новини

0

В Україні домінує тенденція до скорочення середнього класу!

В Україні за період економічної та політичної кризи скоротився середній клас.  Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією TNS.  Так, починаючи з 4 кварталу 2013 року, в Україні домінує тенденція до скорочення так званого середнього класу і класу, найбільш близького до нього (середнього шару).

Більше 60% українців не відчувають реформ в країні. Водночас, експерти відзначають приріст частки більш низьких шарів. У середині 2014 тенденція до скорочення середнього класу трохи сповільнилася, проте в кінці 2014 відновилася і на початку поточного року досягла рекордно низького значення за останні 4 роки – 9%.  Крім того, згідно з дослідженням, у першому кварталі поточного року збільшився відсоток населення, яким не вистачає грошей навіть на їжу, до 6%. При цьому вдвічі скоротилася кількість респондентів, яким вистачає грошей на придбання побутової техніки, але не вистачило б на автомобіль – з 22% до 11%.

Також дослідження показало, що збільшилася кількість українців, які вважають своє становище в суспільстві низьким (1-3 бали за 10-бальною шкалою, порівняно з 1 кварталом 2014 на 8%), а от респондентів з високим становищем (оцінили на 8-10) в суспільстві стало трохи менше – всього на 1%.  Східний регіон став єдиним регіоном України, де за останній рік трохи зросла кількість людей, які оцінюють своє становище як високе (на 2%), але паралельно Схід демонструє найбільше зростання (на 11%) низької самооцінки в суспільстві.

Коментарі

Ще немає коментарів.

Залишити Коментар

© Науково-Дослідницький центр прикладної соціології "Соціоплюс" . 2011.