Соціологи зафіксували рекордний показник патріотизму в країні

Новини

0

Соціологи зафіксували рекордний показник патріотизму в країні

Дедалі більше українців пишаються, що є громадянами цієї країни. Люди вже не бояться розпаду держави, але досі очікують військового вторгнення Росії. Настрої населення напередодні 24-го дня незалежності України з’ясовували соціологи. Ще ніколи напередодні Дня незалежності соціологи не фіксували такий патріотичний підйом. Переважна більшість українців вважає себе громадянами України, а об’єднує нас всіх партріотизм.

Своєю державою пишаються все більше українців. Соціологи нарахували аж 70%. За всі 24 роки незалежності такий високий показник зафіксований вперше. Революція Гідності та війна на Донбасі змінили суспільство. Тому й патріотизм зашкалює.

8% було в 2013 році, в 2015 – 42%. Тобто бачимо наскільки зростає відчуття своєї належності до цієї країни і своєї відповідальності за цю країну,— розповідає соціолог.

Коли ми будемо як одне ціле разом, то можливо ми чогось і доб’ємося. Але до тих пір поки буде влада окремо, люди окремо, не буде нічого,— переконана киянка.

Та більше половини громадян досі бояться війни з Росією. Водночас у розпад держави вірять все менше людей. А от прихильників федералізації в Україні менше десяти відсотків. Тож проводити на цю тему референдум соціологи не радять. А от моральні авторитети переконують – від окупантів на Донбасі треба відгородитись.

Та попри війну на Сході, оптимізму щодо майбутнього України також додалося. Таких майже чверть населення.

 

Коментарі

Ще немає коментарів.

Залишити Коментар

© Науково-Дослідницький центр прикладної соціології "Соціоплюс" . 2011.