DW: Українці сумніваються у користі від Євро-2012

Новини

0

DW: Українці сумніваються у користі від Євро-2012

Попри передчуття футбольного свята, українці сумніваються, що чемпіонат Європи принесе їм велику користь у політичному та економічному сенсі. Це засвідчує новий DW-Trend щодо України.

Половина українців (50 відсотків) радіє майбутній футбольній першості Європи у їхній країні. Водночас частка тих, хто ставиться до Євро-2012 критично, є відносно високою – 32 відсотки. Насамперед українці мають сумніви щодо економічної користі від спортивної мега-події. Це демонструє новий DW-Trend щодо України. Українське представництво соціологічного інституту IFAK репрезентативно опитало 1000 осіб в Україні віком від 18 до 65. Опитування громадської думки проводилося у другій половині квітня.

Найбільш радісними є очікування щодо Євро-2012 серед людей віком від 18 до 29 років. У цій віковій групі 60 відсотків зазначають, що радіють футбольному святу. Найсильніше відчутна радість на Заході та у Центрі України (60 відсотків). На Сході та Південному Сході України лише 44 відсотки людей кажуть, що радіють Чемпіонату Європи.

Багато українців, щоправда, не сподіваються на те, що населення або країна отримає довгостроковий зиск від чемпіонату. Це особливо стосується іміджу України в Європі. Хоча 39 відсотків вважають, що імідж їхньої країни завдяки Євро-2012 покращиться, 31 відсоток так не вважає. Ще 19 відсотків кажуть, що Євро-2012 не матиме жодного впливу на репутацію України. Лише серед 18-29-річних оптимізм є більш вираженим. 51 відсоток молодих людей вважають, що чемпіонат Європи принесе позитивні імпульси для іміджу України.
Великі надії українці покладають на новозбудовані сучасні стадіони та аеропорти. Їхня висока якість позитивно відіб’ється на іміджі, вважають 49 відсотків опитаних. Крім того, багато українців сподіваються, що зможуть захопити європейських футбольних фанів українською культурою. В тому числі гостинністю та життєлюбністю (30 відсотків), так само як історичними та культурними пам’ятками (29 відсотків).

Втрат для іміджу українці бояться насамперед через високі ціни та брак якісних помешкань для футбольних уболівальників. Про це багато повідомлялося в останні місяці у європейських ЗМІ.

У новому DW-Trend дві третини опитаних (65 відсотків) вбачають найбільшу з усіх проблем у накручуванні цін в готельному бізнесі України. Також засмучує непристосованість громадського транспорту до потреб користувачів (32 відсотки). Водночас кожен п’ятий українець (22 відсотки) вважає, що поширеність корупції в повсякденному житті може зіпсувати імідж країни.

Авторитарні політичні тенденції в країні вважають небезпекою для іміджу найменше людей (7 відсотків). Низькі показники можна пояснити тим, що на момент опитування у квітні українське політичне керівництво ще не перебувало під вогнем критики у європейських ЗМІ через однобоке судове переслідування членів колишнього уряду. Сьогодні деякі європейські країни виступають навіть за політичний бойкот Євро-2012, щоб таким чином протестувати проти порушень прав людини в Україні.

Довгострокових економічних імпульсів, які могли б принести користь країні, українці від чемпіонату Європи не очікують. Лише меншість опитаних – 34 відсотки – вважають, що Євро-2012 надасть поштовх модернізації в країні. Понад половина (54 відсотки) у це не вірять. Майже дві третини опитаних (72 відсотки) не вважають також, що отримають особисту користь від події. Лише 24 відсотки очікують особистого зиску від Євро.

Ця негативна оцінка стосується не лише рівня життя українців. Лише 11 відсотків вважають, що економіка країни виграє від чемпіонату Європи. І тільки 13 відсотків припускають, що Євро-2012 буде корисним для українського населення. Від футбольної першості виграють у першу чергу політики – у цьому переконані 47 відсотків опитаних.

Джерело: Українська служба DW

 

Коментарі

Ще немає коментарів.

Залишити Коментар

© Науково-Дослідницький центр прикладної соціології "Соціоплюс" . 2011.